Dezynfektol-B – Preparat biobójczy służący do dezynfekcji

chemia-dezynfektol-b-docte

Dezynfektol B - Środek biobójczy do odkażania

Dezynfektol B w swoim składzie zawiera importowane z USA czwartorzędowe sole amoniowe, które są bezpieczne w użytkowaniu. Czwartorzędowe związki amoniowe powstają w wyniku reakcji amin trzeciorzędowych z alkilohalogenkami lub chlorkiem benzylu. Dezynfektol B nie wywołuje zachorowań i odczynów alergicznych oraz nie powoduje zniszczeń, korozji i zmiany barwy odkażanych obiektów.

Opakowania:  1L 5L 20L

 

 


Chciałbyś zamówić preparat? Wyślij nam wiadomość na biuro@docte.pl lub zadzwoń +48 690 900 068.

Opis PreparatuInstrukcja StosowaniaZastosowanie

Dezynfektol-B to preparat biobójczy zabijający drobnoustroje które mogą wywoływać choroby. Należą do nich różnego rodzaju bakterie, wirusy, grzyby i pierwotniaki. Jest to środek jednocześnie skuteczny i bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Nie zatruwa on środowiska i w bardzo w szybkim tępię ulega biodegradacji. Nasz środek Dezynfektol-B stosowany jest do mycia i dezynsekcji przemysłowej takich rzeczy jak zbiorniki, urządzenia i instalacje, powierzchnie hal produkcyjnych, magazynów i środków transportu żywności w przemyśle spożywczym.

Preparat Dezynfektol-B należy stosować przy dezynfekcji bakteriobójczej w stężeniu 1:200,  przy zastosowaniu grzybobójczym w stężeniu 1:50 przy czasie kontaktu od 15 do 60 min., przy temperaturze min. 10 C. Należy uważać ponieważ preparat działa szkodliwie w kontakcie ze skórą powodując poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu. Działa bardzo toksycznie na organizmy wodne.

Dezynfektol B można stosować w połączeniu z matami dezynfekcyjnymi, poprzez naniesienie go na maty do odkażani kół pojazdów, obuwia, wózków czy też nóg zwierząt. Należy zwrócić szczególną uwagę aby maty pozostały zawsze wilgotne, w innym wypadku dezynfekcja nie będzie skuteczna. Preparat Dezynfektol B działa biobójczo na drobnoustroje takie jak:

  • Escherichia Coli,
  • Proteus vulgaris,
  • Staphylococcus aureus,
  • Pseudomonas aeruginosa,
  • Enterococcus hirae,
  • Candida albican,
  • Aspergillus Niger

Chciałbyś zamówić preparat? Wyślij nam wiadomość na biuro@docte.pl lub zadzwoń +48 690 900 068.