MEGAFOG – Środek wspomagający zamgławianie

megafog-5l-doce

Megafog - preparat wspomagający zamgławianie

Proces zamgławiania jest efektywniejszy w trakcie stosowania odpowiedniego dodatku w postaci nośnika mgły dodawanego do substancji czynnej. Nowym, skutecznym oraz bardzo wydajnym nośnikiem mgły jest preparat naszej produkcji – MEGAFOG.

Opakowania:  1L 5L 20L 

 

Chciałbyś zamówić preparat? Wyślij nam wiadomość na biuro@docte.pl lub zadzwoń +48 690 900 068.


Opis PreparatuStosowanieZalety Produktu

To środek, który bardzo skutecznie poprawia właściwości mgły „gorącej” jak i „zimnej”. Megafog jest adiuwantem, czyli preparatem wspomagającym działanie produktów biobójczych oraz środków ochrony roślin i dostarczany jest w formie gęstego płynu. W skład preparatu wchodzi glikol propylenowy oraz gliceryna. Produkt ten uzyskał pozytywna ocenę Zakładu Toksykologii Środowiskowej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w zakresie bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska.

Dodatek nośnika Megafog dzięki swoim właściwościom zwiększa stabilność oraz zmniejsza wielkość kropli środków bójczych, poprawia słabe właściwości wody przez co zwiększa zasięg zamgławiacza, a powstała mgła utrzymuje się w powietrzu przez dłuższy czas i przedłuża działanie środków. Megafog umożliwia równomierne rozprowadzenie zamgławianego preparatu w pomieszczeniu lub na zewnątrz i może istotnie zmniejszać jego ilość konieczną do skutecznego zabiegu. Atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. 

Posiada Atest nr PZH/HT-3080/2015

Megafog stosuje się jako dodatek do środków owadobójczych stosowanych w rolnictwie i leśnictwie oraz biobójczych w takich obiektach jak: obiekty inwentarskie, zakłady wylęgu drobiu, szklarnie, pieczarkarnie, magazyny itp., a nawet leków weterynaryjnych.

Stosować w proporcji: 100 ml nośnika Megafog na 1l roztworu roboczego preparatu na 1000 m3.

Pomieszczenie, w którym wykonano zabieg zamgławiania, należy pozostawić zawsze zamknięte przynajmniej przez 60 minut (im dłużej, tym lepiej) przy wyłączonej wentylacji i zamkniętych oknach i drzwiach.

  • Znacznie poprawia słabe właściwości zamgławiające wody, będącej rozpuszczalnikiem większości preparatów,
  • Bardzo wydajny - dłuższy czas utrzymywania się w powietrzu mgły, powstałej w wyniku zamgławiania,
  • Zmniejsza zużycie chemikaliów,
  • Gwarantuje równomierne rozprowadzenie środka w obiekcie,
  • Zwiększa skuteczność dezynfekcji,
  • Nie zwiększa wilgotności powietrza w obiekcie,
  • Powoduje zwiększenie przyczepności środka do powierzchni liści, zapobiega zmywaniu preparatu przez opady i ułatwia wnikanie do rośliny,
  • Preparat jest niepalny,
  • Nie powoduje korozji,
  • Szybka biodegradacja substancji aktywnej,